specialization.page.image-alt.hero

Psychologist

A psychologist is a person who helps in diagnosing and helping people who struggle with various types of problems in life, at work, in relationships, in the family, with children. Our psychologist will help when:

 • need advice on how to deal with difficult situations (psychoeducation)
 • you feel a lack of energy, you don't enjoy life
 • you are overly stressed, you experience anxiety
 • have trouble sleeping
 • need an ADHD diagnosis or are in contact with someone with ADHD
 • need support in dealing with ASD
 • you experience trauma - an accident, the death of a loved one

Select a service

Loading...

Doctor psychologist - questions and answers

 • Co robi i kim jest psycholog?

  Psycholog to osoba, która pomaga ludziom zmagającym się z różnego typu problemami na tle psychicznym. Analizuje, pomaga zrozumieć i poradzić sobie ze stresem i trudnościami codzienności – to wszystko co robi psycholog podczas trwania terapii, czy to jednorazowego spotkania, czy też całego ich cyklu. Gdy test psychologiczny zostanie zakończony, a psycholog omówi z pacjentem jego problemy i przeprowadzi kompleksowy wywiad, przechodzi do wdrażania odpowiedniej metody leczenia. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz omówić swoje zachowanie lub przepracować zaistniałe problemy, to koniecznie sprawdź czym jest gabinet psychologiczny Dimedic.eu!
 • Czy psycholog to lekarz?

  Odpowiedź na pytanie, czy psycholog jest lekarzem jest jednoznaczna – nie jest. Psycholog jest magistrem nauk i może pracować w ochronie zdrowia. Co ważne nie jest to zawód medyczny i nie powinno stosować się określenia lekarz psycholog.
 • Psycholog kliniczny kto to taki?

  To osoba po studiach magisterskich na kierunku psychologia, który dodatkowo ukończył 4-5 letnie szkolenie specjalistyczne. Psycholog kliniczny jest przygotowany do profilaktyki, diagnozowania i prowadzenia terapii zaburzeń psychicznych.
 • Psycholog a psychiatra – na czym polega różnica?

  Jeżeli zastanawiasz się, kto w danej sytuacji udzielić Ci może pomocy – psychiatra czy psycholog warto rozróżnić te dwie specjalizacje. Psycholog może prowadzić psychoterapię, jeśli ukończył na studiach określoną specjalizację lub szkolenia. Psycholog może świadczyć usługi pomocowe w stanach kryzysu, konfliktach i relacjach z bliskimi. Psychiatra natomiast jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych i różnych dysfunkcji. Psychiatra pomaga poprzez zastosowanie farmakoterapii, ale często nie prowadzi terapii i zaleca się uzupełnienie leczenia farmakologicznego pogłębioną terapią z kwalifikowanym terapeutą.
 • Psycholog a psychoterapeuta ?

  Psychoterapeuta czy psycholog – żaden z nich nie jest lekarzem. Wykwalifikowany psychoterapeuta ma uprawnienia do leczenia i rehabilitacji zaburzeń psychicznych poprzez dobrane metody i techniki terapeutyczne uzyskane w procesie kształcenia, które nie musi być oparte o studia psychologiczne. Psychoterapeuta zajmuje się szeroko pojmowanym zdrowiem psychicznym i ma zbliżoną funkcję, jak psycholog.
 • Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

  Bez względu na to na jaką formę pomocy się zdecydujesz, czy będzie to psycholog online, czy też stacjonarnie spotkanie odbywa się w podobny sposób. Pierwsza wizyta u psychologa to cykl pytań, wywiad podczas którego specjalista jest w stanie określić istotę problemu z którym się do niego przychodzi. Może dopytywać o niepokojące nas objawy, o to jak długo zmagamy się z problemem i kiedy się on pojawił.
 • Ile kosztuje wizyta u psychologa?

  To ile kosztuje psycholog uzależnione jest w dużej mierze od jego doświadczenia i skuteczności. Psycholog prywatnie podczas wizyty w gabinecie to koszt między 100, a 250 zł jedno spotkanie. Psycholog online w Dimedic.eu to jedna teleporada lub wideokonferencja za 149,99 zł.
 • Czy do psychologa potrzebne jest skierowanie?

  W ramach NFZ potrzebne jest skierowanie do psychologa, które może wystawić lekarz rodzinny. Psycholog prywatnie, czy też psycholog online nie wymagają skierowania i z pomocy może skorzystać każdy, kto tego potrzebuje.
 • Wizyta u psychologa – ile się czeka?

  Wizyta u psychologa w mniejszych miastach to czas oczekiwania nawet do kilku miesięcy. Większe miasta, gdy występuje kryzys psychologiczny oferują kilkutygodniowe terminy. Psycholog online od Dimedic.eu to konsultacja psychologiczna od ręki w dogodnym dla Ciebie terminie. Psycholog na telefon to dużo szybsze rozwiązanie niż psycholog prywatnie, gdzie miejscem wizyty jest gabinet psychologiczny.
 • Ile trwa wizyta u psychologa?

  Konsultacja psychologiczna online czy stacjonarnie trwa w przypadku osoby dorosłej i dziecka około 50 minut. Pomoc psychologiczna online i ta obejmująca spotkanie i gabinet psychologa dla par to około 70 minut.
 • Czy psycholog może przepisać leki?

  Psycholog nie jest lekarzem, więc na pytanie czy psycholog przepisuje leki odpowiedź jest jednoznaczna – nie może przepisywać leków na receptę.
 • Czy psycholog może wypisać L4?

  Niestety nie istnieje coś takiego, jak zwolnienie od psychologa. Nie jest on lekarzem w związku z czym pytanie, czy psycholog wystawiani L4 jest bezzasadne.
 • Czym się charakteryzuje poradnia psychologiczna dla dorosłych online?

  Przychodnia psychologiczna w Dimedic.eu to pomoc psychologa kiedy tylko tego potrzebujesz. Sam określasz termin teleporady i co najważniejsze skierowanie do psychologa nie jest Ci potrzebne. Psycholog online po zakończonym kontakcie telefonicznym, czy wideokonferencji jest do Twojej dyspozycji także podczas wspólnie ustalonej wizyty kontrolnej. Bez kolejek, oczekiwania i problemów – poradnia psychologiczna zawsze dostępna dla pacjentów.

Doctors who will help you in the subject

 • Anna Kurta

  Anna Kurta

  Psychologist, specializing in Psychotherapy
  Diseases treated:
  Depression and anxiety (in adults and children), Obsessive-compulsive disorder (adults), Psychoeducation of parents of children with autism spectrum, Autism diagnosis using ADOS - 2, Therapy of children with Autism and Asperger's syndrome, Sensory Integration (adults are also consulted).