Dermatologist
teleconsultation / consultation online

How does the teleconsultation work?

Step one You will have to fill the short medical form and pay for your consultation service.
Step one Our doctor will call you within 1 hour (doctors are available from 8 am to 8 pm*).
Step one You'll receive medical recommendations and/or prescription via e-mail and SMS.
Consultations paid after the working hours (8 am - 11 pm) will be handled the next business day.
Consultation with a doctor - everything you need to know

Teleporada z dermatologiem

Jak wygląda konsultacja z lekarzem specjalistą dermatologiem w przychodni online Dimedic?

  1. Wybierasz dermatologa, z którym chcesz się skonsultować online.
  2. Możesz wybrać konsultację wideo lub telefoniczną z lekarzem dermatologiem oraz wskazać przedział czasowy, w którym dermatolog skontaktuje się z Tobą.
  3. Wypełniasz formularz wstępny konsultacji medycznej. Im dokładniejszych odpowiedzi udzielisz, tym łatwiej będzie lekarzowi postawić diagnozę i odpowiedzieć na Twoje potrzeby. Jeśli masz wyniki badań – załącz je w formularzu. Te informacje pomogą dobrać specjaliście odpowiednie leczenie.
  4. Po opłaceniu konsultacji formularz trafia do lekarza dermatologa przyjmującego online, który ma czas na zapoznanie się z Twoimi odpowiedziami i opisanymi problemami z Twoją skórą.
  5. Jeśli wybierzesz konsultację telefoniczną z dermatologiem, lekarz zadzwoni do Ciebie w wybranym zakresie czasowym. Warto mieć wtedy chwilę wolnego, żeby uniknąć sytuacji, w której nie możesz odebrać. Lekarz będzie dzwonił trzy razy. Ważne: podaj poprawnie numer telefonu w formularzu konsultacji medycznej i/lub sprawdź, czy w Twoim Panelu Pacjenta jest aktualny.
  6. Jeśli wybierzesz wideokonsultację z dermatologiem, w wybranym przedziale godzinowym otrzymasz na maila i SMS-em link do wideorozmowy. Lekarz będzie czekał na Ciebie w wirtualnym pokoju 4 minuty od wysłania wiadomości. Ważne: do skorzystania z tego linku wymagana jest rejestracja w naszej przychodni online.
  7. Podczas konsultacji – telefonicznej lub wideo – z dermatologiem, lekarz będzie widział Twój formularz oraz przeprowadzi wywiad medyczny dotyczący problemu, z którym się zgłaszasz.
  8. Po konsultacji otrzymasz zalecenia na maila. Jeśli lekarz uzna to za konieczne – otrzymasz też inne niezbędne dokumenty, takie jak e-receptę na wypisane leki, e-zwolnienie lekarskie lub e-skierowanie na badania (np. w celu przeprowadzenia testów skórnych. WAŻNE: są to skierowania na badania płatne, nie na NFZ) lub wizytę stacjonarną u specjalisty. Powiadomienie o wystawieniu tych dokumentów otrzymasz SMS-em. Jeśli masz Internetowe Konto Pacjenta lub korzystasz z PUE ZUS (w przypadku zwolnienia lekarskiego) – znajdziesz je również tam. Wszystkie informacje są też dostępne w Twoim Panelu Pacjenta w Dimedic.
  9. Konsultacje z dermatologiem online w naszej przychodni są skierowane do osób pełnoletnich. Nasi lekarze pracują w określonych godzinach, widocznych w harmonogramie powyżej.