Niepełny wzwód - przyczyny i sposoby leczenia

Dodano: 12-11-2015 | Aktualizacja: 12-11-2015
capsule Konsultacja z e-receptą internal Lek. rodzinny specialist Specjalista

Nie ma jednej konkretnej przyczyny niepełnego wzwodu. Problemy w sypialni pojawiają się bowiem u mężczyzn w różnym wieku i o różnym stanie zdrowia. Istnieje jednak kilka czynników, które stoją na przeszkodzie w uzyskaniu pełnego wzwodu. Co do nich należy? 

Niepełny wzwód - możliwe przyczyny, które niweczą starania o całkowitą erekcję

Oczywistym czynnikiem wpływającym na możliwości seksualne mężczyzn jest wiek. W czasach młodości już zwykłe fantazjowanie wywołuje często pełny wzwód, a kiedy dochodzi do zbliżenia, mężczyzna nie miewa problemów z utrzymaniem podniecenia czy założeniem prezerwatywy. Po 40. roku życia stopniowo zmniejsza się jednak poziom testosteronu i mogą pojawić się problemy z potencją czy niepełna erekcja.

Przyczyną niepełnego wzwodu bywa również stres. Może on spowodować niepełną erekcję już po 30. roku życia, jeśli mężczyzna jest przepracowany, ma problemy osobiste czy utracił kogoś bliskiego. Kiedy stres zaczyna przejmować kontrolę nad życiem, obniżenie potencji wydaje się oczywistym następstwem.

Problemy w sypialni pojawiają się także u mężczyzn borykających się z bezdechem sennym. Objawia się on poprzez chrapanie lub przerywany, nieregularny oddech. Częściej występuje u panów w średnim wieku, ze znaczną nadwagą, sięgających po alkohol lub środki nasenne. Napoje wyskokowe są zresztą odrębnym czynnikiem powodującym brak erekcji lub niepełny wzwód. Wypicie piwa, kieliszka wina czy drinka na wieczorne rozluźnienie nie spowoduje katastrofy, jednak wyraźne nadużywanie trunków już tak. Tym bardziej, że intensywne picie bywa powiązane z innymi wrogami potencji: paleniem papierosów, objadaniem się czy brakiem aktywności fizycznej.

Oprócz tego niepełna erekcja może wynikać z choroby, w tym depresji, cukrzycy, nadciśnienia, chorób nerek, raka prostaty i innych. Przyjmowanie niektórych leków (np. antydepresantów) też może przyczyniać się do osłabienia popędu i problemów ze wzwodem.

Zobacz także: Brak porannej erekcji - czy to powód do zmartwienia?

Czy istnieje sposób na niepełny wzwód?

Tak. Musisz o siebie zadbać. Udawanie przed sobą i partnerką, że problem nie istnieje albo szybkie popadanie w irytację nie prowadzą do niczego dobrego, a wręcz mogą pogłębić problemy z niepełnym wzwodem podczas stosunku lub spowodować jego brak. Nawet w dojrzałym wieku mężczyzna może osiągać satysfakcję seksualną!

Jeśli niepełna erekcja wystąpiła raz, nie masz powodów do niepokoju, bo to zdarza się każdemu. Gdy jednak od dłuższego czasu nie czujesz się w pełni usatysfakcjonowany swoją sprawnością seksualną, najwyższy czas się o nią zatroszczyć. Niepełny wzwód może Cię skłonić do pójścia do lekarza, który skieruje Cię na badania i zaproponuje odpowiedni sposób leczenia schorzenia, przyczyniającego się do problemów w sferze intymnej. Być może lekarz zarekomenduje Ci także receptę na środki poprawiające potencję. Wiele jednak możesz zrobić sam. Zadbaj więc o swoje zdrowie, tym bardziej, jeśli jesteś już po 40. czy 50. roku życia. Zaakceptuj, że potrzebujesz więcej czasu, aby uzyskać pełne podniecenie i nie stresuj się tym faktem. Jeśli niepełny wzwód członka wynika ze stresu, nadużywania alkoholu czy bezdechu, wyeliminuj szkodliwe czynniki. Poproś o pomoc także partnerkę, której wsparcie gra niebagatelną rolę w rozwiązaniu łóżkowych kłopotów.

Zobacz także: Jakie są możliwe przyczyny przedwczesnego wytrysku?

 



Treści z działu "Wiedza o zdrowiu" z serwisu dimedic.eu mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.
 
Skontaktuj się z lekarzem online i uzyskaj pomoc! Masz problemy z potencją?
Rozpocznij konsultację