Profilaktyka malarii

Zarodziec malarii - cykl rozwojowy, co wywołuje malarię?

Zarodziec malarii jest pasożytem, który wywołuje tę groźną, często śmiertelną chorobę. Wyróżniamy kilka rodzajów zarodźca malarycznego, wśród których wymienić można zarodziec ruchliwy czy zarodziec sierpowy. Cykl rozwojowy zarodźca malarii jest złożony.

Tropikalny komar - repelenty, środek, preparat, spray

Tropikalny komar to owad, który sieje postrach wśród turystów wybierających się na wakacje do egzotycznych krajów. Komar tropikalny przenosi bowiem wiele groźnych dla zdrowia chorób, z malarią, dengą i ziką na czele.

Tabletki na malarię - na komary, cena, skutki uboczne

Tabletki na malarię, wobec braku szczepionki, pełnią kluczową rolę w profilaktyce tej śmiertelnie niebezpiecznej choroby. Tabletki na komary, a właściwie przenoszone przez nie zarodźce wywołujące malarię, należy zażywać przed, w trakcie, a także po powrocie z krajów tropikalnych.

Szczepionka na malarię - cena. Profilaktyka malarii

Szczepionka na malarię, po 30 latach badań, w 2018 roku ma zostać po raz pierwszy użyta w 3 krajach afrykańskich. Zanim poznamy rezultaty pilotażowego programu, dla reszty świata szczepionka na malarię wciąż pozostanie niedostępna

Malaria w Polsce - choroby przenoszone przez komary

Na czym polega malaria? Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce? Jakie są choroby przenoszone przez komary w Polsce?

Malaria - profilaktyka antymalaryczna, szczepionka, zapobieganie

W przypadku malarii profilaktyka pozostaje główną metodą zabezpieczającą przed zakażeniem i rozwojem tej niebezpiecznej choroby tropikalnej. Profilaktyka malarii obejmuje takie środki, takie jak zabezpieczenie bezpośrednie (moskitiery i repelenty) oraz farmakologia (chemioprofilaktyka malarii).

Malaria - objawy i przebieg. Pierwsza wysoka gorączka

Malaria objawy ma niezbyt charakterystyczne, przynajmniej w początkowej fazie. Najczęstsze objawy malarii w pierwszych dniach choroby to dreszcze i uczucie zimna, następnie wysoka gorączka oraz intensywne poty związane z jej spadkiem.

Malaria – objawy, zarodziec, szczepionka, lek na malarię

Każdego roku typowe dla malarii objawy przechodzi około 220 milionów ludzi na całym świecie. Objawy malarii a także jej powikłania okazują się śmiertelne dla około 600 tysięcy osób w skali 12 miesięcy. Mimo, że zarodziec malarii jest jednym z największych zagrożeń zdrowotnych na świecie, pierwsza w historii szczepionka na malarię dopiero w 2018 r. ma być pilotażowo wprowadzona w 3 krajach Afryki.

Malaria - leczenie w Polsce, leki przeciwmalaryczne

Nawet milion osób rocznie umiera z powodu malarii. Leczenie tej groźnej dla zdrowia i życia choroby z roku na rok przynosi jednak coraz lepsze efekty. Liczba ofiar malarii z każdym rokiem maleje o 7 procent. Leczenie malarii w Polsce nie przedstawia się jednak zbyt optymistycznie w porównaniu z leczeniem tej choroby w innych krajach Europy.

Lek na malarię - leki przeciwmalaryczne, tabletki, ceny

Lek na malarię spełnia dwie funkcje: zapobiega rozwojowi choroby, zastępując niejako szczepionkę, a także leczy, w sytuacji gdy nie udało się zapobiec zakażeniu.

Komar widliszek - tropikalny komar przenoszący malarię

Komar widliszek to tropikalny komar przenoszący malarię, który jest jednocześnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych komarów w Polsce. W jaki sposób komar widliszek doprowadza do zakażenia malarią. Jakie jeszcze są choroby przenoszone przez komary w Afryce?

Doksycyklina a malaria - cena, bez recepty, dawkowanie

Doksycyklina jest antybiotykiem, który wśród wszechstronnych zastosowań doskonale odnajduje się także jako lek przeciwmalaryczny. Doksycyklinę można używać zarówno w tzw. chemioprofilaktyce malarii, jak i w leczeniu tej choroby.

Choroby tropikalne - z wysypką, zakaźne, pasożytnicze

Choroby tropikalne rozprzestrzeniają się w krajach o klimacie tropikalnym lub subtropikalnym, ale z powodu lawinowego wręcz wzrostu liczby podróży do tych krajów w ostatnich latach, w krajach o klimacie umiarkowanym rozwiniętych rejestruje się coraz więcej przypadków zachorowań na choroby zakaźne i pasożytnicze.

Choroby tropikalne - instytut, szpital, poradnia, lekarz

Choroby tropikalne to grupa chorób, które występują w krajach o klimacie tropikalnym lub subtropikalnym. Mogłoby się wydawać, że choroby tropikalne nie dotyczą Polaków, jednakże z roku na rok rośnie liczba zachorowań.

Chinina - co to jest, cena, skutki uboczne, lek, malaria

Chinina zasłynęła na świecie jako pierwszy skuteczny lek na malarię. Z uwagi na szereg skutków ubocznych, jakie wywołuje, z czasem zastąpiły ją leki nowej generacji.

Jak otrzymać receptę lub lek do domu?

 • Krok 1

  Wybierasz lek,

 • Krok 1

  wypełniasz formularz,

 • Krok 1

  lekarz wystawia receptę,

 • Krok 1

  Dostajesz przesyłkę do domu.

Wybieram konsultację
Podziel się swoją opinią na temat Dimedic
4.9/5
Oceń nas w Opineo