Otyłość

Preparaty na odchudzanie - tabletki wchłaniające tłuszcz

Pośród całej gamy preparatów na odchudzanie dostępnych na rynku znajdziemy z jednej strony leki na receptę, z drugiej zaś szereg suplementów diety wspierających walkę ze zbędnymi kilogramami, które możemy nabyć w aptekach, sklepach stacjonarnych, czy przez Internet. Które wybrać? Czy bardziej skuteczne w procesie odchudzania będą spalacze tłuszczu, tabletki hamujące apetyt, a może środki ograniczające wchłanianie tłuszczów i węglowodanów?

2018-02-22 14:51:37

Zielona kawa na odchudzanie – właściwości i efekty

Zielona kawa od jakiegoś czasu zdobywa sławę, szczególnie w kontekście swoich właściwości odchudzających. Czy naprawdę jest cudownym odkryciem i pomaga zwalczać nadmiar tkanki tłuszczowej, czy to tylko kolejny chwyt marketingowy w celu sprzedaży coraz to nowszych preparatów na odchudzanie? Czym zielona kawa różni się od znanej nam czarnej czy brązowej kawy?

2018-02-22 14:49:29

Suplementy diety na odchudzanie – spalacze tłuszczu

Wśród środków na odchudzanie dostępnych na rynku bez recepty jednymi z najbardziej popularnych są suplementy diety mające za zadanie wsparcie spalania tkanki tłuszczowej. Termogeniki, zwane potocznie spalaczami tłuszczu, można przyjmować w formie tabletek odchudzających, ale naturalne substancje w nich zawarte można również odnaleźć w ogólnodostępnych produktach spożywczych.

2018-02-22 14:47:08

Chirurgiczne leczenie otyłości - operacje bariatryczne

Chirurgiczne leczenie otyłości, czyli operacje bariatryczne, to jedna z metod leczenia patologicznego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, ale dotyczy przede wszystkim otyłości olbrzymiej. Operacja w leczeniu otyłości staje się konieczna, kiedy inne metody terapii, takie jak odpowiednio zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i farmakoterapia, okazują się nieskuteczne. U pacjentów ze zdiagnozowaną otyłością olbrzymią efektywność tradycyjnych kuracji odchudzających wynosi ok. 2%. Ingerencje chirurgiczne, to w takich przypadkach, zabiegi ratujące życie.

2018-02-22 14:43:17

Jak zmniejszyć apetyt – tabletki hamujące łaknienie

Walka z otyłością czy nadwagą zawsze wymaga wytrwałości i cierpliwości, a często czynnikiem, który utrudnia pozbycie się zbędnych kilogramów jest nadmierny apetyt. Przejadanie się, podjadanie pomiędzy posiłkami, czy jedzenie w nocy bywa zgubne i trudno poddać się wymaganiom odpowiedniej diety. W takim przypadku, pomocne w procesie odchudzania mogą okazać się tabletki hamujące łaknienie.

2018-02-22 14:39:21

Zespół metaboliczny - objawy, przyczyny, leczenie, dieta

Czy współistnienie chorób takich, jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze i otyłość brzuszna to przypadek, czy już zespół metaboliczny? Zespół metaboliczny, zwany również zespołem X, nie jest odrębną jednostką chorobową, ale zbiorem wzajemnie powiązanych czynników zwiększających ryzyko wystąpienia i rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego na podłożu miażdżycy i rozwoju cukrzycy typu 2. W zależności od przyjętych kryteriów badawczych dotyczy on ok. 20-25% dorosłych w Polsce.

2018-02-22 14:36:07

Morwa biała na odchudzanie – właściwości i działanie

Morwa to roślina, która zyskała globalną popularność ze względu na swoje właściwości lecznicze. Od lat jej dobroczynne działanie jest przedmiotem badań naukowców. Najbardziej zbadaną i tym samym, najbardziej znaną jej odmianą jest morwa biała. Zawarte w niej substancje regulują poziom glukozy we krwi, dzięki czemu znajduje ona swoje zastosowanie w leczeniu i zapobieganiu cukrzycy. Znane są również jej właściwości przeciwgorączkowe, moczopędne, czy antyoksydacyjne. Może stanowić również wsparcie w procesie odchudzania. Ale to nie jedyne właściwości tej rośliny.

2018-02-22 14:32:09

Ocet jabłkowy na odchudzanie - zdrowy i skuteczny?

Ocet jabłkowy na odchudzanie? Wśród cudownych eliksirów mających wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej zajmuje dość wysokie miejsce, ale czy aby na pewno jest skuteczny? Znany ze swoich prozdrowotnych właściwości, stosunkowo niedrogi, powoli wypiera ocet spirytusowy i coraz częściej pojawia się w kuchni i na stołach. Jaki wpływ ma ocet jabłkowy na redukcję tkanki tłuszczowej i czy jego picie jest bezpieczne?

2018-02-22 14:27:11

Błonnik w tabletkach – działanie błonnika na odchudzanie

Szukając skutecznych sposobów na odchudzanie, zdrowych diet, czy preparatów wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej, często napotykamy stwierdzenie, że w naszym pożywieniu nie powinno zabraknąć błonnika. Czym właściwie jest błonnik i czy naprawdę ma właściwości odchudzające?

2018-02-22 14:22:39

Otyłość brzuszna - przyczyny, dieta, ćwiczenia, leczenie

Otyłość brzuszna zwana również otyłością trzewną, centralną, androidalną lub otyłością typu jabłko, częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet. Nie stanowi ona jedynie problemu estetycznego, bowiem może wiązać się z ryzykiem wielu chorób. Tkanka tłuszczowa, która w nadmiarze odkłada się na brzuchu stanowi większe zagrożenie dla zdrowia, niż chociażby ta, która gromadzi się na udach, czy pośladkach.

2018-02-22 14:17:18

Carb blockery - suplementy na odchudzanie blokujące węglowodany

Wśród całej gamy suplementów diety wspomagających odchudzanie nie tak łatwo dokonać wyboru tego najbardziej skutecznego i bezpiecznego. Preparaty odchudzające można podzielić zarówno na te dostępne na receptę i bez recepty, jak i ze względu na właściwości zawartych w nich substancji. I to właśnie sposób działania konkretnego środka będzie kluczowy w podejmowaniu decyzji o jego zażywaniu, o ile tabletki wspierające walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej w ogóle okażą się potrzebne. Jak działają preparaty blokujące wchłanianie węglowodanów tzw. carb blockery?

2018-02-22 14:11:40

Zioła na odchudzanie – poznaj zioła spalające tłuszcz

Do dobroczynnych właściwości ziół nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, a pozytywny wpływ tych roślin na ludzki organizm jest nieoceniony. Odpowiednie mieszanki ziół odgrywają niemałą rolę w procesie odchudzania i oczyszczania organizmu z toksyn. Jakie zioła i w jaki sposób wspomagają odchudzanie?

2018-02-22 14:04:58

Dieta dla mężczyzn – jak szybko i skutecznie schudnąć?

Otyłość to choroba, która w prawie równym stopniu dotyczy kobiet, jak i mężczyzn. Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia i Instytutu Żywności i Żywienia wskazują, że w Polsce z problemem nadwagi i otyłości zmaga się już ok. 64% mężczyzn i 49% kobiet. Czy leczenie otyłości i dietę odchudzającą można rozróżnić według płci? Czy w procesie odchudzania mężczyźni potrzebują innych składników odżywczych?

2018-02-22 13:57:56

Skuteczne tabletki na odchudzanie - jak wybrać?

Otyłość to nie problem z sylwetką, nie kwestia estetyczna, to poważna przewlekła choroba, która może prowadzić do wielu innych schorzeń i dolegliwości. Niskoenergetyczna zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to główne metody walki z nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach mogą również pomóc tabletki odchudzające. W jakich sytuacjach lekarz może zalecić farmakologiczne leczenie otyłości i jak wybrać skuteczne tabletki na odchudzanie?

2018-02-22 13:53:42

Tabletki na odchudzanie - skuteczność i bezpieczeńśtwo

Tabletki na odchudzanie, suplementy diety, preparaty hamujące łaknienie, zioła odchudzające… na rynku dostępny jest szereg preparatów wspomagających odchudzanie. Dowiedz się, czy tabletki są w stanie pomóc nam w walce z otyłością. Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne i bezpieczne?

2018-02-22 13:50:11

Dieta odchudzająca - które diety są skuteczne i zdrowe?

Dla jednych to kult ciała i dążenie do idealnej sylwetki, dla drugich wizja wakacji na plaży i chęć zrzucenia kilku kilogramów, dla jeszcze innych problemy ze zdrowiem i walka z otyłością, albo po prostu potrzeba prowadzenia zdrowego trybu życia. Powodów sięgania po rozmaite diety jest wiele, ale jak pośród tylu zalecanych znaleźć tę właściwą – skuteczną i zdrową?

2018-02-22 10:57:18

Co jeść, żeby schudnąć? Najlepsze diety odchudzające

Chociaż otyłością nie można się zarazić to jest ona jedną z chorób, która rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie i uznawana jest za epidemię XXI wieku. Pierwsze co przychodzi na myśl przy podejmowaniu próby walki z otyłością jest dieta. Co powinniśmy jeść, żeby schudnąć i utrzymać prawidłową wagę?

2018-02-22 10:41:06

Otyłość i nadwaga - rodzaje, przyczyny, odchudzanie

Otyłość uznawana jest dziś za jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Na całym świecie statystyki nieubłaganie pokazują wzrost liczby osób zmagających się z nadwagą, otyłością, czy otyłością kliniczną. Problem dotyczy nie tylko dorosłych, którzy żyjąc w ciągłym biegu i stresie zapominają o prawidłowym odżywianiu i zdrowym trybie życia. Coraz częściej odchudzanie i leczenie otyłości obejmuje dzieci i młodzież. Dlaczego wskaźnik BMI powyżej normy odnosi się do coraz większej populacji?

2018-02-22 10:26:25

Otyłość - nadwaga, leczenie otyłości oraz sposoby na nadwagę

Otyłość staje się globalną epidemią. Obecnie około 600 milionów ludzi na całym świecie jest otyłych i liczba ta ciągle rośnie. Utrzymywanie zbyt wysokiej masy ciała stanowi olbrzymie zagrożenie dla zdrowia. Otyłość to jedna z głównych przyczyn szeregu chorób cywilizacyjnych – cukrzycy, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca, a nawet niektórych nowotworów.

2017-04-12 18:38:29

Otyłość brzuszna - jak ją rozpoznać i zwalczać?

Nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie niesie ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia, szczególnie u osób z tendencją do otyłości brzusznej. Jak rozpoznać u siebie ten stan i co robić, żeby raz na zawsze pożegnać się z "oponką"?

2015-10-17 14:14:02
Podziel się swoją opinią na temat Dimedic
4.9/5
Oceń nas w Opineo

Otyłość i odchudzanie – czyli jak szybko schudnąć?

Otyłość jest nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczającym jego potrzeby. Wynika to najczęściej ze zdecydowanie zbyt dużej ilości kalorii dostarczanych do organizmu, która nie jest wykorzystywana do produkcji energii. Otyłości często towarzyszą schorzenia układu krążenia i cukrzyca.

Otyłość brzuszna

Otyłość brzuszna charakteryzuje się odkładaniem się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Jest to bardzo niebezpieczne ze względu na otłuszczanie się ważnych narządów. Dotyczy znacznie częściej mężczyzn niż kobiet.

Przyczyną otyłości brzusznej najczęściej jest zła dieta bogata w żywność przetworzoną, kolorowe, gazowane napoje oraz słodkie i słone przekąski.

Inną przyczyną mogą być zmiany hormonalne u kobiet, które zachodzą podczas menopauzy . W tym czasie wiele pań boryka się z przyrostem wagi.

Ponadto znaczenie mają także skłonności genetyczne do tycia oraz typ figury jabłko. Osoby o takiej sylwetce mają predyspozycje do gromadzenia się tkanki tłuszczowej na górnych partiach ciała oraz brzuchu.

Otyłość brzuszna – dieta

W walce z otyłością brzuszną najlepszą bronią jest zdrowy styl życia i odpowiednia dieta. Należy unikać:
 • Żywności przetworzonej
 • Żywności typu fast-fod
 • Słodyczy i słodkich napojów
 • Słonych przekąsek
 • Tłustego mięsa i podrobów
 • Białego pieczywa
 • Białego makaronu
 • Tłustego nabiału
 • Alkoholu

Właściwa dieta powinna opierać się na 5 regularnych posiłkach, bogatych w warzywa, pełnoziarniste produkty, chude mięsa, odtłuszczony nabiał i dużą ilość wody.

Jak zacząć odchudzanie?

Na rynku dostępnych jest wiele diet, które gwarantują widoczny efekt w bardzo krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że mogą być one niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego odchudzanie należy rozpocząć od konsultacji z dietetykiem, a w przypadku otyłości przewlekłej z lekarzem. Specjalista dobierze odpowiedni jadłospis do stanu zdrowia, tak aby nie zaszkodzić.

Nadwaga może być spowodowana także chorobami lub wahaniami hormonów. Może się okazać, że najpierw będzie konieczne leczenie choroby podstawowej, która przyczyniła się do dodatkowych kilogramów. Warto poznać przyczynę, zanim zacznie się leczenie skutków.

Jak szybko schudnąć?

Popularne stało się szybkie odchudzanie za pomocą tabletek na odchudzanie i diety odchudzającej. Zbyt szybkie efekty mogą być jednak destrukcyjne dla zdrowia i skończyć się efektem jojo. Przyjmowanie tabletek odchudzających należy połączyć z odpowiednio zbilansowaną, różnorodną dietą oraz niezwykle ważną aktywnością fizyczną.

Warto rozpocząć od długich spacerów lub zajęć na basenie. Dzięki temu nawet jeśli nadwaga jest duża, nie obciąży to stawów.

Można zapisać się także na zajęcia fitness, na których trener podpowie jak wykonywać ćwiczenia, aby były one efektywne i nie sprawiały bólu oraz dyskomfortu.

Alternatywą dla zajęć grupowych na siłowni jest również trening w domowym zaciszu. Istnieje wiele filmików stworzonych przez trenerów, które nie tylko przedstawiają zestaw ćwiczeń, ale są dużą dawką motywacji.

Jak skutecznie schudnąć?

Skuteczne odchudzanie to przede wszystkim odchudzanie bez efektu jojo. Aby go uniknąć należy na stałe wprowadzić do swojego stylu życia następujące nawyki:
 • Unikać używek – zarówno alkoholu, jak i papierosów
 • Jeść 5 posiłków dziennie
 • Unikać żywności przetworzonej
 • Jeść dużo warzyw
 • Jeść pełnoziarniste produkty – makarony i pieczywo
 • Zrezygnować z tłustych podrobów i mięs na rzecz chudego mięsa
 • Słodycze zastąpić owocami
 • Wybierać odtłuszczony nabiał
 • Unikać stresu
 • Dbać o aktywność fizyczną

Należy pamiętać, iż przed rozpoczęciem odchudzania oraz wzmożonej aktywności niezbędna jest wizyta u lekarza. Jest to szczególnie ważne u osób z cukrzycą i chorobami układu krążenia. Samodzielne zmiany diety oraz wysiłkowe treningi mogą doprowadzić do stanu niebezpiecznego dla zdrowia.