Co można poradzić na przedwczesny wytrysk?

Dodano: 17-10-2015 | Aktualizacja: 23-03-2020
capsule Konsultacja z e-receptą internal Lek. rodzinny specialist Specjalista

Zanim rozpoczniesz farmakologiczne leczenie przedwczesnego wytrysku, upewnij się, że podłożem problemu nie jest jakieś schorzenie, np. zapalenie gruczołu krokowego. Gdy wykluczysz chorobę, spróbuj zastosować ćwiczenia i naturalne techniki opóźniania wytrysku. Nie obawiaj się też sięgnąć po leki przepisane przez lekarza.

Powszechny problem

Przedwczesny wytrysk to problem nie tylko nastolatków w okresie dorastania - szacuje się, iż może on dotyczyć 20%, a nawet 30% mężczyzn. W rzeczywistości jest to najczęściej występujące zaburzenie funkcji seksualnych u mężczyzn poniżej 60. roku życia. Jeśli również Ty masz ten problem, nie bój się poszukać pomocy. Tym bardziej, że istnieje kilka skutecznych sposobów na opóźnienie wytrysku.

Zobacz także: Leki na przedwczesny wytrysk

Wytrysk przedwczesny - poznaj przyczynę

Lekarze uznają, iż przedwczesny wytrysk może być częściowo związany z psychiką lub uwarunkowany organicznie. Zanim sięgniesz po jakikolwiek lek mający na celu opóźnianie wytrysku, upewnij się, czy podłożem Twojego problemu nie jest choroba. Aby to ustalić, powinieneś uda się do specjalisty - seksuologa lub urologa. Jeśli zbyt szybki wytrysk jest spowodowany jakimś schorzeniem, problem minie wraz wyleczeniem. Konsultacja lekarska jest zawsze dobrym pomysłem - specjalista wskaże najlepsze sposoby na przedwczesny wytrysk, które sprawdzą się właśnie w Twoim przypadku. Czasem konieczne będzie zastosowanie środków farmakologicznych, niekiedy pomoże psychoterapia. Unikaj jednak stosowania jakichkolwiek leków na własną rękę - szczególnie tych sprzedawanych przez Internet, z niepewnych źródeł - mogą one bardziej zaszkodzić niż pomóc. 

Jak opóźnić wytrysk - naturalne techniki

Istnieje kilka dobrych sposobów na opóźnienie wytrysku. Pierwszy z nich polega na wykonywaniu powolnych, zmysłowych ruchów podczas stosunku, tak aby zachować poziom pobudzenia poniżej progu wytrysku, jednocześnie utrzymując erekcję. W tej technice ważne są też spokojne, głębokie oddechy. W ten sposób nauczysz się modulowania i redukowania poziomu podniecenia, co może mieć kluczowe znaczenie dla leczenia przedwczesnego wytrysku. Druga metoda to uniesienie bioder i wycofanie się z pochwy w momencie, gdy czujesz nadchodzący wytrysk. Wytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund. Skup się nie na własnej przyjemności, ale na partnerce i na tym, aby to ją zaspokoić. Trzeci sposób może okazać się nieco niewygodny, ale bywa skuteczny: to uciskanie podczas stosunku palcem wskazującym i środkowym miejsca pomiędzy kroczem a odbytem - rób tak przez 3-4 minuty - to działa.

Zobacz także: Jak opóźnić wytrysk podczas stosunku?

Przedwczesny wytrysk - leczenie

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne. Leki mają postać kremów i aerozoli zawierających lidokainę lub prilokainę – to preparaty znieczulające, które zmniejszają wrażliwość skóry prącia i, dzięki temu, zapobiegają przedwczesnemu wytryskowi. Ten rodzaj terapii ma wiele zalet - przede wszystkim szybkość działania i możliwość stosowania na żądanie. Jeśli się na nią zdecydujesz, pamiętaj o przestrzeganiu zasad producenta leku - m.in. o konieczności usunięcia preparatu we wskazanym czasie. Lekarz może Ci także zalecić leczenie przedwczesnego wytrysku przez przyjmowanie doustnych leków oddziałujących na ośrodkowe i obwodowe mechanizmy kontroli wytrysku. Trzymanie się zaleceń, wraz z zastosowaniem opisanych wyżej technik behawioralnych, pomoże Ci poradzić sobie z ze wstydliwym problemem.

 



Treści z działu "Wiedza o zdrowiu" z serwisu dimedic.eu mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.
 
Skontaktuj się z lekarzem online i uzyskaj pomoc! Problemy z przedwczesnym wytryskiem?
Rozpocznij konsultację