Šeimos gydytojas
Konsultacija telefonu

Kaip vyksta konsultacija telefonu?

Step one Turėsite užpildyti trumpą medicininę formą ir susimokėti už užsakymą
Step one Darbo dienomis gydytojas paskambins per 3 val., 8:00-11:00 ir 15:00-18:00.
Step one El. paštu ir SMS žinute iš mūsų gausite pranešimą apie Jums išrašytą elektroninį receptą ir su konsultacija susijusias rekomendacijas.
Konsultacijos, kurios darbo dienomis buvo apmokėtos po 17:30 val., bus peržiūrėtos kitą darbo dieną.
Informuojame, kad neteikiame medicininių konsultacijų dėl psichotropinių bei kitų nerimą slopinančių vaistų, neišrašome nedarbingumo pažymėjimų bei negalime išrašyti kompensuojamų vaistų receptų ir siuntimų.
Gydytojo konsultacija – viskas ką turite žinoti

Teleporada z lekarzem (leczenie/diagnostyka/e-recepta/e-zwolnienie)

Jak wygląda konsultacja z lekarzem rodzinym w przychodni online Dimedic?

  1. Wybierasz formę konsultacji: wideo lub telefoniczną z lekarzem rodzinnym oraz wskazujesz przedział czasowy, w którym ma się skontaktować z Tobą.
  2. Wypełniasz formularz wstępny konsultacji medycznej. Im dokładniejszych odpowiedzi udzielisz, tym łatwiej będzie lekarzowi postawić diagnozę i odpowiedzieć na Twoje potrzeby. Jeśli masz wyniki badań – załącz je w formularzu. Te informacje pomogą dobrać lekarzowi odpowiednie leczenie.
  3. Jeśli potrzebujesz tylko przedłużenia leków, które już przyjmujesz – dołącz dokumentację medyczną (np. zaświadczenie od lekarza).
  4. Po opłaceniu konsultacji formularz trafia do lekarza, który ma czas na zapoznanie się z Twoimi odpowiedziami i opisanymi problemami ze zdrowiem.
  5. Jeśli wybierzesz konsultację telefoniczną z lekarzem rodzinnym, specjalista zadzwoni do Ciebie w wybranym zakresie czasowym. Lekarz będzie dzwonił z numeru 426412041 (możesz sobie zapisać w telefonie – wtedy wszystko będzie jasne; prosimy o podanie polskiego numeru). Warto mieć wtedy chwilę wolnego, żeby uniknąć sytuacji, w której nie możesz odebrać. Lekarz będzie dzwonił trzy razy. Ważne: podaj poprawnie numer telefonu w formularzu konsultacji medycznej i/lub sprawdź, czy numer w Twoim Panelu Pacjenta jest aktualny.
  6. Jeśli wybierzesz wideokonsultację z lekarzem rodzinnym, w wybranym przedziale godzinowym otrzymasz na maila i SMS-em link do wideorozmowy. Lekarz będzie czekał na Ciebie w wirtualnym pokoju 4 minuty od wysłania wiadomości. Ważne: do skorzystania z tego linku wymagana jest rejestracja w naszej przychodni online.
  7. Podczas konsultacji – telefonicznej lub wideo – z lekarzem rodzinnym, specjalista będzie widział Twój formularz oraz przeprowadzi wywiad medyczny dotyczący problemu, z którym się zgłaszasz.
  8. Po konsultacji otrzymasz zalecenia na maila. Jeśli lekarz uzna to za konieczne – otrzymasz też inne niezbędne dokumenty, takie jak e-receptę na wypisane leki, e-zwolnienie lekarskie lub e-skierowanie na badania lub wizytę u specjalisty. WAŻNE: są to skierowania na badania płatne, nie na NFZ. Powiadomienie o wystawieniu tych dokumentów otrzymasz SMS-em. Jeśli masz Internetowe Konto Pacjenta lub korzystasz z PUE ZUS (w przypadku zwolnienia lekarskiego) – znajdziesz je również tam. Wszystkie informacje są też dostępne w Twoim Panelu Pacjenta w Dimedic.
  9. Konsultacje z lekarzem online w naszej przychodni są skierowane do osób pełnoletnich. Nasi lekarze pracują w określonych godzinach, widocznych w harmonogramie powyżej.

 

Czy po konsultacji online z lekarzem rodzinnym w Dimedic.eu otrzymam e-zwolnienie lekarskie (e-ZLA), e-receptę lub elektroniczne skierowanie na badania?

Tak, możesz otrzymać takie dokumenty.

Jeśli w czasie telekonsultacji lekarz uzna, że zgłaszane przez Ciebie objawy wymagają odpoczynku i czasu na wyzdrowienie, może wystawić zwolnienie lekarskie w formie elektronicznej (e-ZLA). Podobnie jest w przypadku wypisanych leków – jeśli na podstawie wywiadu lekarz uzna, że przyjmowanie konkretnych leków jest dla Ciebie bezpieczne, możesz otrzymać e-receptę lub receptę transgraniczną – w zależności od tego, w jakiej formie potrzebujesz tego dokumentu.

Jeśli potrzebujesz skierowania na badania lub do lekarza specjalisty – nasi lekarze (na podstawie wywiadu) mogą takie dokumenty wystawić.

 

Jak otrzymam dokumenty po konsultacji lekarskiej online (receptę, zwolnienie, zalecenia)?

Wszystkie wystawione przez lekarza dokumenty otrzymasz na adres mailowy podany w czasie rejestracji, znajdziesz w swoim Panelu Pacjenta w Dimedic.eu oraz (w przypadku dokumentów elektronicznych i jeśli masz założone Internetowe Konto Pacjenta) na Twoim IKP.

 

Jakie choroby mogę konsultować z lekarzem pierwszego kontaktu (rodzinnym) w Dimedic.eu?

Otwarta konsultacja z lekarzem POZ w Dimedic.eu pozwala na konsultowanie typowych schorzeń i problemów, z którymi zgłaszasz się do lekarza rodzinnego. Przeziębienie, grypa, zapalenie zatok, infekcje górnych dróg oddechowych, doraźne problemy zdrowotne, przedłużanie ciągle przyjmowanych leków (np. cukrzyca, niedoczynność tarczycy, przeciwdepresanty, antykoncepcja) czy uzyskanie skierowania do lekarza specjalisty lub na badania. Podczas konsultacji możesz poprosić lekarza o wypisanie więcej niż jednego leku, który przyjmujesz ciągle.

Ważne: z telekonsultacji z lekarzem POZ w Dimedic.eu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.

 

Jakich chorób nie mogę skonsultować z lekarzem rodzinnym w Dimedic.eu?

Podobnie jak w przypadku typowych konsultacji z lekarzem rodzinnym (też online) w Dimedic.eu nie konsultujemy nagłych przypadków, które wymagają natychmiastowej i osobistej wizyty w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub kontaktu z pogotowiem medycznym.

Utrata przytomności, zaburzenia świadomości, drgawki, nagły i ostry ból w klatce piersiowej, uporczywe wymioty, nasilone duszności, ostre reakcje alergiczne (polekowe, po kontakcie z alergenem) czy inne stany bezpośrednio zagrażające życiu wymagają natychmiastowego kontaktu z pogotowiem (numer ratunkowy 112 lub 999).

 

W jakich godzinach pracują lekarze obsługujący konsultacje ogólne w Dimedic.eu?

Nasi lekarze są dostępni codziennie (od poniedziałku do niedzieli, również w święta) w godzinach 8-20 czasu polskiego. Jeśli wypełnisz wstępny formularz medyczny i opłacisz konsultację po godzinach pracy, nasi lekarze skontaktują się z Tobą następnego dnia do godziny 9.

 

Czy konsultacje online z lekarzem rodzinnym w Dimedic.eu są darmowe (w ramach NFZ)?

Telekonsultacje z lekarzem POZ w Dimedic.eu nie są darmowe – podobnie jak inne konsultacje, prowadzone są w ramach prywatnej opieki medycznej. W związku z tym, że nie jesteśmy podmiotem medycznym realizującym świadczenia w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, nasze konsultacje są w pełni odpłatne. Koszt konsultacji telemedycznej z lekarzem rodzinnym w Dimedic.eu to 99,99 zł. partnerskiej przychodni online MójDoktor.pl.

 

Czy mogę przedłużyć receptę na przyjmowane leki podczas konsultacji online z lekarzem rodzinnym?

Tak, jest taka możliwość. Jeśli przyjmujesz jakieś leki stale (od cukrzycy, przez leki na inne choroby przewlekłe lub na które nie mamy w Dimedic.eu dedykowanych konsultacji medycznych online), nasi lekarze, w czasie telekonsultacji, mogą przedłużyć Ci przyjmowane leki i wystawić e-receptę (lub receptę transgraniczną). Ale pamiętaj – podstawą do przedłużenia przyjmowanych leków pozostaje decyzja lekarza, podejmowana na podstawie wywiadu medycznego w czasie telekonsultacji.

 

W jakim języku przeprowadzane są konsultacje online z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej w Dimedic.eu?

Telekonsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu w przychodni online Dimedic.eu mogą być przeprowadzane w języku polskim i angielskim.

 

Czy możliwy jest zwrot pieniędzy jeśli nie otrzymam po konsultacji e-recepty lub e-zwolnienia?

W przypadku konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu (rodzinnym) w Dimedic.eu nie ma możliwości zwrotu pieniędzy po konsultacji, w wyniku której nie zostanie wystawione skierowanie, zwolnienie lub recepta.

 

Czy mogę korzystać z konsultacji z lekarzem POZ online bez wypełniania deklaracji wyboru lekarza rodzinnego?

Żeby skorzystać z telekonsultacji z lekarzem rodzinnym w Dimedic.eu nie jest konieczne wypełnianie formularza wyboru lekarza POZ. Z naszych konsultacji możesz korzystać doraźnie i wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

 

Nie mam numeru PESEL, ale mieszkam w Polsce – czy mogę skorzystać z tej konsultacji?

Tak, możesz skorzystać z telekonsultacji nawet gdy nie masz numeru PESEL (do identyfikacji niezbędny jest wtedy numer paszportu).